Duyuru:

Deneme Duyuru Bileşenler Header Alt Soıldan Düzenle

  • Deniz Bakkal
  • 385
  • 27 Şubat 2017
  • 0
  •  

Xiaomi Mi Mix dünyaya açılıyor!

Text Reklam Alanı

 

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında sadece Çin’de satışa sunulan Xiaomi Mi Mix, dünyaya açılmaya hazırlanıyor. İşte mevzu ile alakalı detaylar.

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden kabul edilen Xiaomi, geçtiğimiz sene satışa sunduğu Xiaomi Mi Mix modelini global pazara sunmaya hazırlanıyor.

Çinli akıllı telefon üreticileri genel anlamda belli başlı modelleri sadece kendi ülkelerinde satışa sunuyorlar. Özellikle Xiaomi, bu farkı fazlasıyla icra eden bir şirket. Bayağı bir şekilde örnekleyecek olursak, Çinli üretici 2016 yılı içinde 8 model satışa sunuyorsa, bunlardan yalnızca 3 yahut 4 tanesini global pazara çıkartıyor.

 

Xiaomi’nin geçtiğimiz sene ülkesine özel kıldığı modellerinden birisi de Mi Mix’ti. Xiaomi Mi Mix ilk duyurulduğunda özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 821 yonga setinden alan Mi Mix 6GB RAM ve 128GB dahili depolama kapasitesina sahipti. 1080×2080 çözünürlüğünde 6.4 inçlik ekranı ve 16MP’lik kamerası cihazın albenisini arttırıyordu.

4400 mAh gücünde fazlaca güçlü bir bataryadan beslenen telefon Android 6.0 Marhsmallow ile satışa sunulmuştu.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir ayrıntılar, Xiaomi’nin bu çiçeği burnunda cep canavarının global pazarda satışa sunulacağını su yüzüne çıkardı. Mart ayında Çin dışında da satışa sunulması beklenen telefonun fiyatının ise 800 doların biraz üzerinde olması planlanıyor.

Doğrusunu söylemek gerekirse, Xiaomi Mi Mix özellikleri baz alındığında son aşama kaliteli bir aygıt. Zira bu özelliklere sahip bir telefonu Samsung yahut Apple çıkarsaydı istenilen 800 dolarlık fiyat fazla absürt durmayabilirdi. Fakat söz mevzusu Xiaomi olduğunda işin rengi biraz değişiyor.

Text Reklam Alanı
Deniz Bakkal

Yazar: Deniz Bakkal #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ